Nihat Hatipoğlu Sözleri

0

Gelecek İslam’ındır. Hiç şüphesiz gelecekte gündeme oturacak tek kişi Hz. Muhammed (S.A.V.) dir.
Allah var diyorsunuz, neden yok gibi yaşıyorsunuz.
Duanın kabulü için aceleci olmayın. Önce eyleminizle Allaha yakınlaşın, sonra Dua edin.
Hz. İsa içki tüketilmesini, çamların kırılmasın, insanların aldatılmasını istemezdi!
Noel baba bizim kültürümüzde yok; bizim kültürümüzde Nasreddin Hoca var, Karacaoğlun var. Bizim noel babaya ihtiyacımız yok! Gençlerimize, çocuklarımıza örnek göstereceğimiz yığınla kültürümüz var…
Yılbaşı karşılayacaksanız Müslüman gibi karşılayın!
Yılın başı onların bayramı kabul edildiğinden bizlerinde aynı şekilde evi çam ağaçları ve süslerle süslememiz onların bayramına ortak olduğumuzu gösterir.
Yılbaşı gecesine özel şeyler yapmak, sizinde kutlama niyetinde olduğunuzun bir göstergesi olur.
Noel günü ve gecesinde, kâfirlerin paskalya ve yortularında, onlar gibi bayram yapan küfre girer.
Yalnız Hıristiyanların değil, Yahudilerin ve bütün bâtıl dinlerin ibadetlerini yapmak, onlara benzemek olur. Mesela 21 Martı Nevruz Bayramı diyerek kutlamak da böyledir.
Noel ile ilgisi olmayan yılbaşında bir Müslümana tebrik kartı yazıp, yeni bir yılın insanlık için, Müslümanlar için hayırlı olmasını dilemek günah değildir. Yahut, (yeni yılın kutlu olsun) diyene, (seninki de kutlu olsun) demek günah olmaz. Bu inceliği anlamalıdır!
Hıristiyanların bayramı olarak kabul edilen Yılbaşı veya Noel kutlamaları caiz değildir.
Kurbana inanmamak başka, kurbanı vahşet gibi görmek başka. Birincisinde dini terkedersin, ikincisinde hem dini terkeder hem başkasını çiğnersin.
Ne adına olursa olsun Kobanide kadın ve çocuklara yönelik bir katliam ve sertliği şiddetle kınamalıyız. İmanımız mazlumdan yana olmayı emrediyor.
Rabb’imiz hidayete erdikten sonra kalplerimizi kaydırma.. Rabb’imiz biz bizi terk etsek de, sen bizi terk etme.. Rabb’imiz bize merhamet et..
İnsanların sırtından haksızca kazanç kul hakkıdır. Bir gram kamu malına ve kul hakkına el uzatan zalimdir. Devlet bu tür elleri kırmalıdır.
Maden işçilerine insanca şartlar sağlanmalı. hmali olanlara acınmamalı. Ücretler yükselmeli. Şartlara uymayanın iş yerine devlet el koymalı.
Sebep ne olursa olsun bir hocaefendi, bir şeyh veya alime çirkin sözle hitap etmenize rızamız yoktur. Edebimiz bunu gerektirir.
Bugün sabahtan beri küfür, iftira ve çirkin sözlerle saldıranları en büyük hakim olan Allaha havale ettim. Allah haksızı imanıyla imtihan etsin.
Ey yolcu, yoluna güller sermek isterdim, gülden çok dikenlerle uğraşmaktan gülün rengini unuttum sanma,sadece mevsim son bahar.
Hiç bir dini veya siyasi örgüt, adı ne olursa olsun islam adına konuşamaz, insan öldüremez. Hele çocuk ve kadınları. İslamafobinin sebebi biziz..

Fenerbahçe Sözleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.